آشنایی با خدمات قابل ارائه در شرکت کارگزاری بانک ملت

آشنایی با خدمات قابل ارائه در شرکت کارگزاری بانک ملت

۱ آذر ۱۴۰۰

شرکت کارگزاری و خدمات آن

در ابتدا بهتر هست که یک تعریف از شرکت کارگزاري داشته باشیم. کارگزاري ها، اشخاص حقوقی هستند که خرید و فروش سهام توسط آنان صورت می گیرد بنابراین کارگزاري ها در خرید و فروش سهام، به نمایندگی از خریداران سهام یا فروشندگان سهام، معامله انجام می دهند و در ازاي آن حق العمل یا حق کارگزاري دریافت می کنند. 

شرکت کارگزاري بانک ملت حکم وکیل و نماینده سرمایه گذار را دارد که از سوي سرمایه گذار اقدام به سرمایه گذاري در بورس می نماید. شرکت کارگزاري بانک ملت با کسب مجوز تاسیس و فعالیت از سازمان بورس و اوراق بهادار و عضویت در کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار و بورس مربوطه اقدام به فعالیت نموده است. به عبارتی شرکت کارگزاري بانک ملت و هر کارگزار بورس، پس از آزمون هاي متعدد و تخصصی و پس از طی مراحل مختلف، موفق به کسب مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار ایران می شوند تا بتوانند به فعالیت هاي خود مانند خرید و فروش سهام، معاملات برخط، معاملات آنلاین، معاملات آفلاین، سجام و احراز هویت، دریافت کد بورسی، سامانه معاملات، استعلام سهام و .... بپردازند. 

خرید و فروش سهام در بورس اوراق بهادار، تحت ضوابط خاصی صورت می گیرد. شرکت کارگزاري بانک ملت علاوه بر خرید و فروش سهام به نمایندگی از سهامداران ، فعایت ها و وظایف دیگري مانند آموزش سهامداران، مشاوره سرمایه گذاري و بازارگردانی را نیز بر عهده گرفته و در این راستا اقدام به ارائه مقالات و کارگاه هاي آموزشی نموده است. پرسنل شرکت کارگزاري بانک ملت، افرادي خبره و مجرب، با تجربه و آشنا به مسایل مالی ( مانند خرید و فروش سهام، معاملات برخط، معاملات آنلاین، معاملات آفلاین، سجام و احراز هویت، دریافت کد بورسی، سامانه معاملات، استعلام سهام و ... ) هستند که نسبت به شرایط اقتصادي، بازار اوراق بهادار و محصولات بورس کالا و بورس انرژي که معامله می شوند، شناخت دارند و با تسلط خود بر قوانین و مقررات می توانند بهترین اقدام را به منظور خرید و فروش سهام ، اوراق بهادار و کالا در تالار معاملات بورس و بازارهاي خارج از بورس را براي مشتریان کارگزاري بانک ملت انجام دهند. 

از آنجاییکه فعالیت شرکت کارگزاري بانک ملت داراي حساسیت ویژه بوده و سرمایه گذاران از طریق شرکت کارگزاري بانک ملت اقدام به خرید و فروش سهام، معاملات برخط، معاملات آنلاین، معاملات آفلاین، سجام و احراز هویت، دریافت کد بورسی، سامانه معاملات، استعلام سهام  می کنند. کلیه معاملات شرکت کارگزاري بانک ملت توسط معامله گران خبره انجام می پذیرد.معامله گران کارگزاري بانک ملت داراي گواهی نامه حرفه اي بوده که دارا بودن این گواهی نامه تسلط آن ها را بر مباحث علمی مورد نیاز و قوانین و مقررات نشان می دهد. 

خدمات کارگزاری بانک ملت

شرکت کارگزاري بانک ملت براي ارائه خدمات مختلف در حوزه بازار سرمایه ( مانند خرید و فروش سهام و اوراق بهادار ، بورس انرژي و کالا و ... ) تمامی مجوز مربوطه را از سازمان بورس اوراق بهادار اخذ نموده است. همچنین شرکت کارگزاري بانک ملت بمنظور فراهم کردن دسترسی لازم براي کلیه سرمایه گذاران به بازار سرمایه با تاسیس شعب، و یا تالار معاملات اختصاصی در تهران و سایر شهرستان ها خدمات خود را به سرمایه گذاران ارائه می کندف تا سرمایه گذاران با آرامش خاطر و آسودگی بهتر اقدام به فعالیت در کارگزاري بانک ملت نمایند. لذا در هر یک از شعب کارگزاري بانک ملت ممکن است خدماتی نظیر پذیرش سفارش مشتریان در بورس ها، بازارهاي خارج از بورس، پذیرش معاملات آتی کالا و اوراق بهادار و پذیرش درخواست هاي صدور و ابطال واحدهاي صندوق سرمایه گذاري انجام پذیرد. همچنین شرکت کارگزاري بانک ملت با ارائه خدماتی نظیر انجام معاملات اینترنتی و یا معاملات برخط بدون نیاز به حضور مشتریان در دفاتر خود به آنها خدمات ارائه می نماید.

برچسب ها